A Hársfa utca (Hársfa u. 32.) sarkán álló épület – eredetileg 1874-ben Feszl Frigyes tervezte/építette – 2011-ben Mányi István terve szerint került bővítésre és átépítésre. Új épületnek azonban nem látni nyomát, úgy tűnik, az utca felől eredeti formájában állították vissza a Feszl Frigyes építette kétszintes iskolát, attól csak a téglavörös színben tértek el. Merthogy az utcafront legjelentősebb változtatása, a plusz két emelet nem látszik, azok egy meredek, cserépburkolatú tető mögé kerültek.
Az udvarra is két új szintet építettek, és az épület hátsó síkja is kijjebb került. Az új részeket és a hátsó homlokzatot négyemeletnyi magasságban üvegfal borítja. 2012 óta ez az épület a Zeneakadémia oktatás központja új tantermeivel, gyakorlószobáival és stúdióival. Itt dolgozik az egyetem vezetése, és itt zajlik az adminisztráció is. (A létesítmény Ligeti György kortárs magyar zeneszerző nevét vette fel.)
Eredetileg egyemeletes népiskola volt, később emeletráépítéssel bővítették. Népiskola- ként, ill. 1931-ig elemi iparos-tanonc iskolaként működött – ide járt például Kabos Gyula is – majd 1931-ben a Dobó Katalin Felső-kereskedelmi Leányiskola költözött ide. A második világháború éveiben a gettó Wesselényi utcai kapujának közelsége miatt nyilas és SS kaszárnya költözött a falak közé. A tanítás 1945 márciusában kezdődött újra az épületben. Az 1958/59-es tanévben a Munkaügyi Minisztérium 15. sz. Vámos Ilona Szakmunkásképző Intézete költözött a Wesselényi utca 52-be, amelynek neve az 1995/96-os tanévtől Modell Divatiskola Ruhaipari Szakközépiskola és Szakmunkásképzőre változott. A leromlott állapotú ingatlant részben EU-s forrásból, összesen 2 milliárd forintból újítják fel.
Az épület átfogó rekonstrukciója előtt homlokzatán egy, az antifasiszta ellenállás halottai- nak emléket állító tábla volt látható (a bejárattól jobbra), melyet 1996-ban állíttatott a Magyar Zsidó Hitközségek Szövetsége. Az eredeti táblát a Gidófalvy Emlékbizottság kérésére az Emlékbizottság XIII. kerületi emlékhelyére helyezték át. 2015-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem az épület rekonstrukciójához kapcsolódóan új táblát készíttetett a korábbihoz hasonló felirattal.