A Peterdy utca (Peterdy utca 17/19.) sarkán álló iskola a millenniumi ünnepségek idején jött létre. Más források szerint Bárczy István polgármesternek köszönhetően a Frei István által tervezett épület 1905-re készült el, Peterdy utcai oldalát – a saroknál – hatalmas méretű, mintegy másfél régi emeletnyi magasságot átfogó, igen feltűnő dombormű díszíti.
Eredetileg eleminek szánták, de a környék gyors benépesedése következtében Peterdy utcai Leánypolgári lett belőle. 1918-ban már több mint 900 leány tanult a falai között. Az épületben később Hernád utcai Községi iparostanonc iskola működött, ahol épületaszta- los, bútorasztalos, bognár, kádár, csónakkészítő, kocsigyártó és mintakészítő tanoncokat képeztek. 1943-ban népiskola költözött az épületbe, amely az 1945/46-os tanévvel foko- zatosan Általános Iskolává alakult, majd 2007-ig a Klauzál Gábor Műszeripari Szakközép- és Szakiskola működött az épületben. Az iskola megszűnése után elkezdődött rögtön 2007-ben elkezdődött az épület romlása, ekkor ugyanis a főváros úgy döntött, hogy egy sor budapesti szakközépiskolát von össze, egyben elválasztja a szakképzést a gimnáziumi oktatástól. Ezzel a beolvasztott 19 iskola által használt épületek fölöslegessé váltak. És eladhatatlanokká, mint ez is.
Az emeletek még csak-csak kinéznek valahogy, de a földszintről és az alagsorról már nem mondható el ugyanez. Egyre siralmasabb állapot, málló és rohadó vakolat, kitört ablakok mindenütt. Az épület a kapun látható kiírás szerint még mindig eladó, pedig már 2010-re kiderült, hogy senkinek sem kellenek a főváros bezárt iskolái. (Ezt az iskolát 2007-től 2010- ig például ötször pályáztatták meg, sikertelenül.