A Jósika utca (Jósika u. 7.) sarkán álló, 1899-ben épült háromemeletes eklektikus lakóház Schütz Rezső műépítész saját tervezése és beruházása. Stílusa bemutatja a századforduló Budapestjének átmeneti ízlését: historizáló jegyei mellett már felfedezhető rajta a bécsi szecesszió enyhe hatása is. (Ördög- és Pán-fejek, gyümölcsös girlandok, a kapu felett bagoly, a nőalakok és a lovagi sisakkal díszített ablakszemöldökök.)
Mindez mára már nagyrészt az enyészeté, vedlő, málló homlokzat, homlokzatdíszítésének, oromdíszeinek, eredeti kapujának és kapubejárójának jelenleg csak romjai láthatók...
Pedig tisztes, rendben tartott úriház volt egykoron: lakói között főképp kereskedők és iparosok voltak, akik mellett a házban működött a Magyar Királyi Államépítészeti Hivatal Közúti kerületi felügyelősége is, Baranyay Gyula műszaki tanácsos vezetésével. A földszin- ten a mai lakások helyett a korabeli szokásnak megfelelően üzlethelyiségeket alakítottak ki: ezekben dolgozott Weber Antal borbély, Szalai István korcsmáros, Salamon Nándor szabó, valamint Grosz Izrael, Skorepa József és Stern Adolf kőnyomda-üzlettulajdonosok.