Az eklektikus bérházak mellett a Király utca Nagykörúthoz közeli részén a századforduló után néhány szecessziós bérház is épült. Közülük is a legjelentősebb Schwarcz Jenő műépítész bérpalotája, mely saját tervezésben valósult meg 1910/1911-ben. (Shwarcz maga is a házban élt és itt rendezte be műtermét is.)
A konzervatív szecessziós stílusban épült ház homlokzatán és kovácsoltvas kapuján magyaros és klasszicizáló motívumok láthatóak, a belső tereket allegorikus jelenetek domborművei, a lépcsőházat színes ólomüveg ablakok díszítik. Eredetileg a földszinti üzletek feletti félemelet is az üzletekhez tartozott. A Király utca felőli tetőtérben fotóműterem és rajzterem volt.
A ház előtt a járdán két botlatókő (stolperstein) látható, ezeket 2015 nyarán helyezték el Kis Pál (1890-1945) és hitvese, Klein Ilona (1898-1944) emlékére. A házaspár több mint negyedszázadon át lakott és dolgozott ebben a házban. A botlatóköveket Gunter Demnig német szobrászművésznek a nemzetiszocializmus áldozatai előtt tisztelgő akciósorozata keretén belül helyezték el. Magyarországon a művész 2007. április 27-én helyezte el az első követ, Budapesten, a Ráday utca 5. szám előtt.
Az ötemeletes bérház tetőterében Kis Pál 1917-ben napfényműtermet építtetett. Fotográfiáival nemzetközi és magyar díjakat nyert, találmányai voltak, emellett amatőr festőként és szobrászként kiállításokon szerepelt. De vajon mit lehet tudni róla, ki volt ő és mit alkotott? – Kis Pál emlékére (Schmal Alexandra, MAFT)