Kisméretű, klasszicista eredetű egyemeletes lakóház – talán egy korábbi épület átalakításával – 1903-ban épült az akkori tulajdonos, Rothauser Mór megrendelésére. Az eredetileg helyén álló, akkoriban Kreuzgasse (Kiskereszt utca) 517. szám alatti földszintes épületet 1834-ben vásárolta meg Schneider József kártyafestő, hogy itt rendezhesse be kártyagyártó műhelyét, ahol 1836-ban az az első, 36 lapos "magyar kártya" készült.
Ennek emlékét ma egy 1996-ban állított tábla őrzi a ház falán. Ami még érdekessé teszi a helyet: ez a ház volt az I. világháború előtt (1907) a Teozófiai Társaság székhelye, így aztán egyáltalán nem meglepő, hogy a kapun még ma is ott látható a társaság kovácsoltvas szim- bóluma. A csoport 1914-ben költözött el innen az Eszterházy (ma Puskin) utca 19. sz. alá.
És ennek a háznak a földszintjén található a fentebb említett legendás kocsma is. Ezt 1987-ben nyitotta meg Wichmann Tamás kilencszeres világbajnok, előbb Szent Jupát volt a neve a kenusok védőszentje után, csak később változott Wichmann kocsmájára. Sárközi Mátyás a helyről ezt írta a 2006-ban megjelent könyvében: "Cicomátlan, deszkapadlós helyiségben, gyalult faasztaloknál, félhomályban ül a söröző közönség, a terem akusztikája következtében iszonyú a zaj, beszélgetni csak megfelelő decibelszámmal lehetséges, ilyesféle lehetett hajdan az Orczy kávéház kakofóniája." (Sárközi Mátyás: A Király utcán végestelen-végig)
A ház falára 2014-ben került fel egy, a játszótér felé néző tűzfalkép. (Alkotó: Szabó- Lencz Péter alias Petyka)