Králik Sámuel császári és királyi órakészítő 1859-ben építette fel a telekre U-alaprajzú, egyemeletes, romantikus stílusú házát Hild József terve szerint. Az épületet 1869-ben vásárolta meg Pilisy Béla Pest város tanácsnoka, hogy 1870-ben egy háromemeletes bérházat alakíthassanak ki a házból Pán József terve szerint. Mivel a bővítési kérelmet elutasította a város vezetése, így Pilisy 1883-ban az épület eladása mellett döntött.
Az új tulajdonos Rosenbaum Adolf lókereskedő lett, tőle az épületet 1884-ben vásárolta meg a dr. Gozsdu Manó (Emanuil Gojdu), illetve a Gozsdu Alapítvány. A társaság azért döntött az adásvétel mellett, mert ennek az épületnek az első emeletén akarták kialakítani román nyelvű ortodox kápolnájukat. A két lakás egybenyitásával kialakított kápolnát 1900-ban szentelték fel.
A Gozsdu-udvar átadását követően az épületet 1902-ben összekötötték a Király utca és a Dob utca között húzódó 240 méter hosszú passzázzsal. A bérházat 1952-ben államosítot- ták, az épületet 1992-ben kapta vissza a Budapesti Román Ortodox Egyházközség. A "Králik-ház" jelenleg felújítás és átalakítás alatt áll, falán Gozsdu-emléktábla látható.
Gozsdu Manó (1802-1870) román nemzetiségű ügyvéd volt, aki elsőként írta minden hivatalos ügyiratát magyar nyelven, és kivívta azt is, hogy a pesti görögkeleti román egyház is magyarul jelentesse meg könyveit. 1869-ben nevezték ki legfőbb ítélőszéki bírónak. Jelentős vagyonra tett szert, melynek nagy részét magyarországi román nevelési célokra hagyta. Emlékét 2002 óta román és magyar nyelvű emléktábla örökíti meg a ház falán.